NAIL LOVE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Love your NAILS!!!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare


 

 Un french usor cu ajutorul lacului de unghii

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Moderator_Coralia

Moderator_Coralia


Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 37
Localizare : Timisoara

Un french usor cu ajutorul lacului de unghii Empty
MesajSubiect: Un french usor cu ajutorul lacului de unghii   Un french usor cu ajutorul lacului de unghii Icon_minitimeMar Noi 03, 2009 1:23 am

Cum puteti crea un french perfect cu lacul de unghii?

Manichiura french este una din cele mai solicitate tipuri de manichiuri. Ca si technician de unghii, vei uri sau vei iubi acest tip de manichiura. O parte importanta a manichiuristelor si a tehnicienilor de unghii nu ofera acest serviciu, pentru simplul fapt ca li se pare prea dificil. Trebuie sa luati in considerare urmatoarele lucruri atunci cand va hotarati sa incercati aceasta tehnica:

-unghiile sunt lungi, dar de asemenea nu trebuie sa fie foarte lungi
-lacurile de unghii nu sunt prea groase
-aveti mana stabila

O manichiura french poate sa faca o unghie scurta sa para mai lunga si mai subtire daca este facuta corect.
O manichiura french poate fii facuta in V sau cea rotunda (clasica) este cea care urmeaza linia zambetului a unghiei.

French-ul in V:

-aplicati base coat
-aplicati oja alba pe partea libera a unghiei incepand din coltul din stanga si tragand pensula pe diagonala spre coltul din dreapta jos.
-repetati si cu partea cealalta, tragand pensula din dreapta spre stanga.
-aplicati o oja de culoare naturala (roz pal sau piersica) peste intreaga unghie
-aplicati top coat peste intreaga unghie.

French-ul classic:

-stergeti usor una din fetele pensulei de gatul sticlutei de oja si repetati pasii de mai sus: trageti o linie cu partea incarcata a pensulei din coltul din stanga pe diagonala, spre coltul din dreapta jos, repetati cu partea cealalta a unghiei.
-frenchul rotunjit se obtine dupa ce treceti cu pensula rotund din coltul din stanga spre coltul din dreapta cu o singura miscare peste diagonalele facute anterior.
Un french usor cu ajutorul lacului de unghii French11
Daca doriti sa aveti o linie french perfecta puteti sa realizati acest lucru cu ajutorul unei pensule imbibata in acetona. Cu aceasta puteti sa treceti pe sub linia ce ati realizat-o deja sis a corectati micile imperfectiuni.

SPOR LA MUNCA!
Sus In jos
camysh




Mesaje : 3
Data de inscriere : 29/01/2010

Un french usor cu ajutorul lacului de unghii Empty
MesajSubiect: Re: Un french usor cu ajutorul lacului de unghii   Un french usor cu ajutorul lacului de unghii Icon_minitimeVin Ian 29, 2010 10:59 am

Multumim de info Smile

eu imi faceam french drept, pt ca cel rotund mi se parea cam greu de realizat fara mici imperfectiuni...

o sa incerc cu siguranta!
Sus In jos
 
Un french usor cu ajutorul lacului de unghii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Modele facute cu ajutorul culorilor acrilice pe baza de apa
» Unghii sanatoase
» Reclama unghiute
» intretinere
» unghii scurte construite din gel :)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NAIL LOVE :: NAIL ART :: Manichiura frantuzeasca clasica-
Mergi direct la: